logo
Главная » 2018 » Март » 29 » Білгород-Дністровський і духовна столиця Вірменії підписали меморандум про співпрацю
20:35
Білгород-Дністровський і духовна столиця Вірменії підписали меморандум про співпрацю

У духовній столиці Вірменії – Ечміадзіні (Вагаршапат) підписали меморандум про плановане співпраці з древнім містом в Одеській області — Білгород-Дністровським. Про це AnalitikaUA.net повідомили у прес-службі Спілки вірмен України.

28 березня у Вірменії, в місті Ечміадзін (Вагаршапат) представники міст підписали меморандум з метою зміцнення дружби між українським і вірменським народами, а також поглиблення економічних і культурних зв’язків.

Ініціатором створення тісних зв’язків між двома містами став Генеральний консул Вірменії в Одесі Гайк Гулян, який у вітальному слові подякував Союз вірмен України на чолі з Віленом Шатворяном за підтримку ініціативи та надану допомогу.

На урочистій церемонії в Ечміадзіні були присутні виконавчий директор Спілки вірмен України Давид Мкртчян, заступник голови САУ Левон Гулян, а також меценат з Одеської області Фелікс Петросян.

У своєму зверненні Левон Гулян привітав присутніх з розширенням національно-культурних взаємин між вірменами і українцями і передав вітальні слова від голови САУ Вілена Шатворяна.

Як повідомлялося раніше, дослідниками Давидом Давтяном і Андрієм Красножоном була опублікована цікава робота про вірменських хачкарах і епітафії середньовічного Акерману (Білгород-Дністровський), яка відкриває нову сторінку у вивченні історії вірмен регіону.

Нагадаємо, в Білгороді-Дністровському знаходиться один з найдавніших вірменських храмів Східної Європи – церква Успіння Пресвятої Богородиці.

Вітаючи в 2012-му році передачу церкви громаді, голова САУ Вілен Шатворян в інтерв’ю AnalitikaUA.net зазначив, що Спілка вірмен України приділяє велику увагу відродженню та збереженню об’єктів вірменського культурно-історичної спадщини, «ми не маємо права розгубити те історичну спадщину, яку нам залишили наші предки».

Категория: Новости | Просмотров: 326 |